Kalendarium
1 marca – Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych, ostatnia sobota karnawału
5 marca – Środa Popielcowa
Posypanie głów popiołem jest znakiem wewnętrznego nastawienia i zgody na działanie Boga w sercu człowieka. Czterdziestodniowa pokuta ma charakter głównie duchowy, są podejmowane liczne dzieła miłosierdzia, posty i wyrzeczenia. Głównym celem jest przygotowanie serca do uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego.
9 marca – w 1943 roku Adolf Hitler zalegalizował aborcję na ziemiach polskich (po raz pierwszy w naszej historii).
11 marca – w 1932 roku został ustanowiony w Polsce powszechny obowiązek szkolny (w zakresie szkoły podstawowej).
12 marca – w 1794 roku rozpoczęła się insurekcja kościuszkowska.
13 marca – rocznica wyboru Papieża Franciszka, pierwszego o tym imieniu. Jest 266 biskupem Rzymu i pierwszym papieżem z Ameryki (w latach 1998-2013 był metropolitą Buenos Aires). Został wybrany w drugim dniu konklawe, w piątym głosowaniu.
19 marca – uroczystość św. Józefa
Św. Józef jest postacią równie znaną i popularną, co nadal nieodkrytą i trudną do opisania. W Ewangeliach nie pada z jego ust ani jedno słowo. Ale to właśnie w jego dłoniach Bóg składa losy swojego Syna i całej Świętej Rodziny. Według licznych świadectw nadal pozostaje najskuteczniejszym patronem rodzin, a szczególnie ojców. Największe na świecie sanktuarium św. Józefa znajduje się w Montrealu (Kanada), natomiast polscy pielgrzymi odwiedzają cudowny obraz w Kaliszu.
21 marca – Światowy Dzień Poezji (może trochę poezji po kolacji?)
24 marca – w 2004 roku w Polsce został uchwalony Narodowy Dzień Życia.
25 marca – uroczystość Zwiastowania Pańskiego
W dniu Zwiastowania rozpoczął się najważniejszy etap historii zbawienia. Archanioł Gabriel przyniósł nowinę, po której życie Maryi i życie świata weszło na nowe, nieodwracalne drogi. Z inicjatywy Jana Pawła II jest obchodzony co roku Dzień Świętości Życia.
27 marca – Międzynarodowy Dzień Teatru