Aktualności
nr 1 (127) styczeń 2018

Dobra okazja, żeby w naszych parafiach, wspólnotach i kościołach pomodlić się za tych, którzy z różnych powodów muszą poszukiwać nowego miejsca do budowania bezpiecznej przyszłości.

14 stycznia módlmy się za uchodźców i wygnańców

14 stycznia 2018 roku, w niedzielę, obchodzony jest Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. Jest to dobra okazja, żeby w naszych parafiach, wspólnotach i kościołach pomodlić się za tych, którzy z różnych powodów muszą poszukiwać nowego miejsca do budowania bezpiecznej przyszłości.

Dlatego właśnie w ten dzień chcemy zachęcić wszystkich duchownych w Polsce do odprawienia mszy według specjalnego formularza mszy za uchodźców i wygnańców (dostępny w mszale, pozycja 40).

Chcemy skutecznie dotrzeć z informacją i zachęcić jak największą liczbę księży, żeby odprawiając msze tego dnia użyli formularza mszy za uchodźców i wygnańców.

 

Serdecznie zachęcam, abyśmy w naszych parafiach posługiwali się tym formularzem, zwłaszcza w te dni, w których Kościół modli się za tych, którzy uciekając przed wojną i prześladowaniem musieli opuścić swoją Ojczyznę, swój dom i za tych, którzy w drodze do lepszego świata stracili życie.

                   Prymas Polski, abp Wojciech Polak

 

 

Dzisiaj moim największym marzeniem jest dotarcie do wszystkich parafii z prośbą o odprawienie tej Mszy. I wiem, że jest to możliwe. Skoro wysłałam konwój do Sarajewa nie mając nic, to teraz „mając” Deon i wielu ludzi dobrej woli wokół, jestem pewna, że to się uda.

     Janina Ochojska (PAH)

 

 

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce. OK